İcralık arabalar yediemin otoparkında yandı

İcralık arabalar cayır cayır yandı

İcralık arabalar yediemin otoparkında yandı

İzmir’in Bornova ilçesi Yeşilova semtinde yediemin deposunda yangın çıktı. Saat 16.00 itibari ile çıkan yangın çevrede bulunan vatandaşlar tarafından ekiplere bildirildi.

Yangın kısa süreli paniğe sebep oldu. Çevrede ikamet eden vatandaşlar tarafından ekiplere bildirilen olayda bölgeye 7 itfaiye aracı ile çok sayıda polis sevk edildi. Yoğun duman altında bulunan depodaki yangına önce havadan tazyikli su ile müdahale edildi. Depo etrafında bulunan yaklaşık 3 metrelik sac kaplamaların ise ekiplere zaman zaman zor anlar yaşattığı gözlemlendi. Bu sırada yangına içeriden de müdahale edebilmek için ekipler demir kesme makası ile etrafı saran sac kaplamaları kesti. Deponun bulunduğu alana 10 metre uzaklıkta bulunan otların tutuştuğu ve yangına sebep olduğu iddia edildi.
Çevre sakinlerinden Bülent Girgin ile Hatice Çelik, yangını patlama sesleri ile fark ettiklerini belirterek; ” Alevler çok yüksekti. Yangın neden ve nasıl çıktı bilmiyoruz ama itfaiye ekipleri yangından 10 dakika sonra olay yerine geldiler. Çocuklar mı çıkardı acaba diye düşünüyoruz” dediler.
Ekipler soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Kaynk: IHA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>