İcralık arabalar

İcralık araba satışları tek bir satış üzerinden yapılmaz. Öncelikle 1. ihaleye sunulur eğer ilk ihalede alan olmazsa 2. ihalesi yapılır. İkinci ihalesindede alan olmazsa satış düşer ve daha düşük bir rakamla tekrar ihaleler düzenlenir. Genelde dediğin gibi galeriler takip ederler. Konuları takip ediyorum yok ihalelere girmeyin ahlı gibi cümleler kuruluyor. Bu cümleleri kuranlar icra ihalesini takip edenler diye düşünüyorum. Bu tarz lafları çıkartarak ihaleye katılımı azaltıp ucuza almak istiyorlar. Türkiyenin dini açıdan sözlerine inanılması gereken en önemli kurumu Diyanet İşleri Başkanlığı bir fetva yayınladı. İcradan alım yapmak caizdir dedi. İhalelere fesat karıştırılmadıkça dinen icradan alım yapmak uygundur. Bende icradan kendime birkaç ihtiyacımı aldım. İcradan araç alımı konusunda eğer bilgi sahibi değilseniz bilgi sahibi olan bir arkadaşınızla veya bu konuda profesyonel destek veren icra sitesi ile çalışın. Ben icraburada.com sitesi ile çalıştım sorunsuz aracımı teslim ettiler. Daha sonrada bir daire alımı yaptım. Üyelik vs. ödemesi yapıyorsunuz fakat araçta boya varmı değişen varmı geçmişinde kaza varmı adan zeye herşeyini söylüyorlar. İnanın pazardan araba almaya kalksam bu kadar güvenli alışveriş edemezdim. Mafya tarzında düşünceleride kafanızdan silin. Bu sözlerin hepsi sizi korkutmak için. Kimse girmesin ucuza kapatalım ihaleyi mantığında herkez. Aslında ihaleye katılan herkez borçlunun borcunu daha fazla ödemesini sağlıyor. 10 kişi katılsa herkez arttırsa adam borcunu daha kolay kapatacak. 1 kişi katıldığında ufak bi arttırımla işi bitirecek.

 

Otoparkta yatan kullanılmamış araç temiz araçtır. 6 sene yatmışsa o araba 6 sene kullanılmamış demektir. 94 model değilde 2000 model gibi düşün. geçenlerde 2005 model opel astra aldım bi site aracılığı ile 5 sene yatmış otoparkta kmsi 21000de idi. yağını suyunu değiştirdim maşşallahı var. eğer profesyonel bir destek alarak icradan alım yaparsan hiçbir sorun yaşamassın. Sana araçların neyi var neyi yok herşeyini söyleyen icraburada diye bir site var google yaz bulursun. arabada değişenmi var boyamı var geçmişte kazamı geçirmiş kaç senedir otoparkta kmsi ne ve bunungibi herşeyi söylüyorlar. sende gönül rahatlığıyla alım yapıyorsun.

araçların sağlamlığı konusunda sorun yaşayan oldu mu ? 

Eğer aracı kendi başına almaya gider isen yanında araçtan iyi anlayan birini bulundur. aracın geçmişte hasarı varmı yıpranmış bir araçmı değişeni boyası varmı bunarı bilmeniz gerekir. aksi taktirde sıkıntı yaşayabilirsin. aracın resimlerinden gemiş hasar bilgisine kmsinden eksiğine gediğine kadar herşeyi ihaleye girmeden önce öğrenebileceğin bu işin profesyonelleri var. Aracı kurumlar yani. google aç icraburada yaz karşına çıkar. ben daha önceden alım yaptım buradan.

otoparkçılar ya da ihalecilerle sorun yaşayan ? ( malum ihaleyi alsanız bile araba 1 hafta otoparkta kalıyor) 

yediemin otoparkları devletin emanetçileridir. eğer ihalenin şartnamesinde yazanlar dışında 1 hafta sonra gittiğinde bir eksik görürsen aracında aracı otoparktan çıkartırsın. icra müdürlüğüne bir dilekçe yazarsın. yediemin otoparkı ertesi gün nasıl kapatılıyor yetkilileri nasıl cezaevine atılıyor birer birer izlersin. ihalen fesih olur paranıda cebine atarsın.

ruhsatsız ve anahtarsız araçların işlemleri nasıl oluyor ve ne kadara mal oluyor ? özellikle anahtarı olmayan araçlar sıkıntı yaratır mı ? 

icralık arabalar da %95 anahtar oluyor. otoparkçılar harçlık çıkarabilmek için anahtarı yok yazdırıyor. araçlardan günlük 3 tl kazandıkları için o para yetmiyor arkadaşlara bu yolu bulmuşlar anahtar yok abi at bir sakal diyor 50 – 100 tlye anahtarı veriyor size. fazlasını isteyen olursa vermeyin gidip anahtarcı çağırın. anahtarcıya giderim diyince fiyatı düşürürler :)

bir kaç tane de muhammen bedel Ve sonuçlanan tutarı yazarsanız sevinirim.

Opel İnsignia 2009

44.200

25.000TL (ikinci ihaleden yeni aldım)

ikinci ihale bilgisini icraburada.com sitesinden aldım


			

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>